Філію №18 засновано 27 листопада 1979 року у віддаленому 101-му мікрорайоні міста Кіровограда, з чисельністю населення 9000 осіб, з них 2300 - користувачі  бібліотеки.

Спочатку бібліотека знаходилась у самому центрі мікрорайону, по проспекту Університетський, 21, у приміщенні профспілкового клубу «Будівник». Щовечора в актовому залі демонструвались кінофільми, працівники клубу спільно з вихователями гуртожитків проводили масові заходи, бібліотекарі знайомили людей з новими надходженнями та цікавою інформацією. Планували і координували роботу спеціалісти клубу спільно з бібліотекою: так як більшість читачів бібліотеки були працівники будівельної промисловості, то й заходи орієнтувались переважно на цю категорію – конкурси, усні журнали, огляди виставок, тематичні вечори, святкування Дня будівельника та усіх загальнодержавних свят.

Першою завідуючою була  Раїса Василівна Мартиненко(з 1979 по 1984 рік), яка проводила велику роботу з комплектування фонду технічною літературою та книгами для оволодіння робітничими професі ями. Ця література і сьогодні у своїй більшості актуальна та користується попитом.  Нагороди 1981, 1983 і 1986 років, які отримала філія №18 – це грамоти за «Перемогу у соціалістичному змаганні».

З 1984 по 1991 роки напрямок роботи бібліотеки дещо змінюється, мікрорайон поповнюється студентами КІСМу та музичного училища,  гуртожитки яких збудовано у мікрорайоні. Контингент користувачів омолоджується, читаність підвищується. В ці роки працівники у бібліотеці теж змінюються – Бербець Світлана, Лукіна Ніна, Чижикова Віра, Шеїна Олена, Копилова Світлана.

1992 року пройшли значні зміни у 101-му мікрорайоні – ліквідовано профспілковий  клуб,  гуртожитки отримали статус малосімейних будинків, а масову роботу вихователів гуртожитків і професію як таку, було скасовано. Завідуючою філії стає Віра Володимирівна Резніченко. Вона  звертає увагу на те, що люди до бібліотеки приходять сім’ями,  і пропонує дирекції змінити статус бібліотеки.

Директор Кіровоградської централізованої бібліотечної системи Аделіна Василівна Посипайко  видає у 1997 році наказ про надання філії №18 статусу бібліотеки сімейного читання. Методисти МЦБС розробляють «Положення про бібліотеку-філію №18 сімейного читання» та створюють «Положення про сімейний формуляр», і бібліотекарі, керуючись  ними, проводять роботу по відродженню традицій сімейного читання та інтелектуального родинного дозвілля.

1999 рік. Філія №18 переїжджає до нового відремонтованого приміщення по вулиці Генерала Жадова, 7. Це стає можливим завдяки підтримці начальника міського відділу культури Олександра Івановича Полячка.

Бібліотекарі провели опитування серед користувачів та створили сімейний клуб «Злагода»: цікаві масові заходи та змістовне сімейне дозвілля у бібліотеці висвітлювали місцеві ЗМІ, з’явились репортажі у новинах Кіровоградського телебачення. На хвилях місцевого радіо зазвучали імена юних читачів-талановитих дітей – учасників місцевих конкурсів талантів – поетеси Канцер Ксенії, художників Маркович Дарини, Габелко Юлії, Кочерги Любові, майстрині ужиткового мистецтва Дічкової Катерини та читців – Панаріна Олександра і Васильєва Романа.

Клуб діяв до 2006 року. За цей час було проведено багато цікавих зустрічей з різними спеціалістами – лікарями, педагогами, психологами, дільничними інспекторами та різними цікавими людьми. Найпопулярнішими формами роботи були обміни думок, сімейні конкурси, дні сім’ї, народознавчі вечори, вікторини, ігри, тренінги.  У цих заходах найактивнішими були родини Дейкун, Габелко, Дічкових, Недесєєвих, Ткаченко, Панаріних.

З 2007 по 2014 роки в бібліотеці працює дозвілево-інтелектуальний дитячий клуб «Веселка», який створено з метою залучення дітей і батьків до книги, розвитку інтересів і талантів родини, надання посильної допомоги у вирішенні сімейних проблем. За цей час проведено багато великих масових заходів, зустрічей-спілкувань та народознавчих вечорів. Керівник клубу Алла П’янусова об’єднала навколо бібліотеки родини Хайновських, Шиманських, Пешко, Сирота, Мельник, Озерових та ін. Підтримка і подарунки на свята депутатів Луценка В. І Прокоф’єва О. була дуже дієвою. Завдяки їх  допомозі користувачі бібліотеки до Дня матері, Дня Перемоги та Дня Святого Миколая, а саме – багатодітні і неповні родини, ветерани воєн та інваліди отримували подарунки. Для них учасники дитячого клубу готували вистави, вечори відпочинку та святкові програми.

Візитна картка бібліотеки – «Куточок  сімейного читання» завжди переповнений читачами і виставки, представлені в ньому, користуються великим попитом - це література з педагогіки і психології сімейних відносин, книги для сімейного читання і дозвілля.

Один з принципів діяльності бібліотеки – бути відкритими для сім’ї, відродити традиції сімейного читання, організація сімейного спілкування і спільного дозвілля батьків і дітей. Правильно організувати роботу допомагають результати анкетувань, міні-інтерв’ювань, аналізи формулярів читачів.

Працівники бібліотеки вивчають інтереси родин, надають їм необхідну інформацію, допомагають розкрити свої таланти та поділитись здобутками. Активно працює публічний центр регіональної інформації, створено електронні бази періодичних видань, читачів бібліотеки та проблемних родин.

Бібліотекарі популяризують літературу, яка виховує культуру почуттів і душевну чутливість у родині. Бібліотека №18 є одним із місць культурного, інтелектуального дозвілля сучасної української родини. Відродження престижу батьків та родинних традицій – головний акцент на масових заходах у бібліотеці.

Співпраця бібліотекарів з владою та  депутатами міської ради дуже плідна:  вирішення нагальних проблем громади і бібліотеки. Їх імена з вдячністю вписані у історію бібліотеки – Ольга Журавльова, Олександр Мільто, Віктор Луценко і Олександр Прокоф’єв. Дякуючи цим людям, відремонтовано бібліотеку, придбано офісну техніку, проведено телефон та Інтернет у приміщення філіїі. Завдяки зустрічам і проведенню щомісяця прийому громадян депутатами у бібліотеці мешканці мікрорайону вирішують свої проблеми - отримують консультативну чи матеріальну допомоги. Особливий акцент роботи бібліотеки – спільні заходи з громадою – вуличні акції та свята перед бібліотекою, які збирають багато учасників і подобаються людям.

2011 року читач Герман Садовніков розробив і подарував бібліотеці власний електронний сайт «Кіровоградська бібліотека №18», який бібліотекарі наповнили інформацією і почали активно просувати. 2014 року філія отримує нагороду міського відділу культури «Кращий сайт», якою пишається.

2013 рік. Засновано блог «Бібліотусовка». На його сторінках висвітлюються новини, фотозвіти заходів, реклама бібліотеки, новинок літератури та послуг, запрошення і анонси заходів, розповіді про найцікавіші масові акції, «живе» спілкування з користувачами.

Відкрито безоплатний Інтернет-центр.  Завдяки перемозі філії №18 у 5-му раунді грантового проекту  «Пізнай інтернет – керуй майбутнім» програми  «Бібліоміст»  отримано 3 сучасні комп’ютери і принтер. Розширився спектр послуг бібліотеки:  консультативна допомога інтернет-користувачам – реєстрація у соцмережах, доступ до on-line сервісів підприємств, організацій, установ, on-line-читання, пошук, друк матеріалів з електронних ЗМІ, переклади текстів за допомогою on-line перекладачів, навчання комп’ютерної грамотності користувачів, індивідуальні консультації з навчання користуванню ПК, надання послуг Skype-зв’язку. Технічне оснащення сьогодні – це 4 комп'ютери, 2 принтери/ксерокси, доступ до мережі Інтернет з вільною зоною WI-FI.

2015 рік. Міняються часи і вподобання читачів. Вивчивши їх інтереси,  створено мистецьку студію «Веселка», керівником якої стає бібліотекар Пархоменко Марина Володимирівна. Залучаємо волонтерів – Тетяну Велігорську, Анатолія Сузюмова, Ірину Чудакову, які приносять свої самобутні роботи і проводять майстер-класи для читачів. Такий підхід до роботи цікавий і читачам, і бібліотекарям.  Оформлено виставку «Світ талантів», на якій представлено роботи талановитих родин мікрорайону – самобутніх художників і майстрів ужиткового мистецтва, вона постійно поповнюється новими роботами.

Бібліотека №18 сьогодні – це місце зустрічей з владою, депутатами, цікавими і талановитими людьми. Особлива увага – відкритому доступу читачів до фонду бібліотеки. Самостійно вибрати книгу на бібліотечних полицях прагнуть усі читачі незалежно від віку та професії. Кожного року конкурс читацьких формулярів визначає найбільш читаючу родину, яка отримує квиток  Почесної читаючої сім’ї, таким чином відроджуємо традицію сімейного читання.

2016 рік. Працівники бібліотеки: Резніченко Віра Володимирівна – завідуюча філії, Княгницька Тетяна Іванівна – бібліотекар читального залу, П’янусова Алла Вікторівна – бібліотекар абонементу.

Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал, інтернет-центр. До послуг  2260 читачів – універсальний фонд, що налічує  понад 21000 примірників.

Наша філія відкрита для всіх: милує око фотогалерея  читаючих родин, приваблюють виставки-експозиції цікавих робіт родин-читачів та стенди новинок, звертають на себе увагу рекламні запрошення на різноманітні заходи до бібліотеки. Бібліотека  є центром суспільного життя свого мікрорайону.

Для користувачів створено комфортні умови: зручний режим роботи та атмосфера доброзичливості і затишку.

 

Адреса: 25031, м. Кропивницький, вул. Генерала Жадова, 7.

Телефон: (0522) 36-52-19.

Електронна пошта філії №18:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Сайт «Кіровоградська бібліотека №18 сімейного читання»  bibl18kr.io.ua

Блог «Бібліотусовка» biblioveronika.blogspot.com

Сторінка у Фейсбуці  «Бібліотека 18» https://www.facebook.com/bibl18.gov.ua/