Бібліотеку-філію №4 знає, напевно, чи не кожен мешканець нашого міста, а жителі мікрорайонів Типографії і Олексіївки - й поготів. Понад півстоліття гостинно відчинені двері нашої книгозбірні для усіх охочих поринути у чарівний і захопливий світ книги і знань, щоби почерпнути з невичерпної криниці мудрості та збагатитися духовно.

Далекого 1963 року прийняла бібліотека-філія №4 перших своїх читачів по вулиці Андріївській, займаючи лише дві невеличкі кімнати у напівпідвальному приміщенні. Першою завідуючою бібліотеки-філії №4 стала Ірина Олександрівна Раєва. Книжковий фонд новоствореної філії складав лише 2753 примірники видань, але уже за два наступні роки він збільшився до 7151 і на початок 80-х років налічував 26683 книги.

Одними з перших читачів бібліотеки стало подружжя Домославських, які разом з іншими читачами Балакан А.Ф., Бурдаковою О.І., Басенко В.Г., Горбатенко В.В., Жицькою В.І., Журавель Г.І., Нижник В.М., Харченко Н.А. створили клуб для одиноких пенсіонерів «Будинок дружби» .

З 1967 року запрацював читальний зал, який очолила Раїса Михайлівна Попова, наступного року її замінила Ванда Данилівна Харченко, яка, згодом очоливши бібліотеку, присвятила цій справі понад 24 роки свого життя.

1976 року завдяки клопотанням працівників і читачів, бібліотеку було переведено у більш зручне та пристосоване для закладу культури місце  в новобудові по вулиці 50 років Жовтня,22. Тут до послуг читачів уже був просторий абонемент, зручний читальний зал. Книжковий фонд зріс до 30 тисяч примірників видань.

Поблизу бібліотеки функціонувало безліч установ та організацій: районний відділ міліції, прокуратура, місцевий суд, поліклініка, загальноосвітня школа №32. До філії завітали нові читачі, яким було запропоновано, окрім можливості користуватися книжковим фондом, ще й змістовно проводити своє дозвілля. Розпочали свою роботу клуби «Любителі прекрасного», який вела працівник картинної галереї Пузенко Л.О. та «Людина і закон», який очолила завідуюча читальною залою Савчук А.М. Варто зазначити, що чисельність користувачів бібліотеки на той час зросла до 3000.

Наприкінці 70-х років бібліотека здобула почесне звання «Бібліотека відмінної роботи». З плином часу змінювалися працівники бібліотеки, але неодмінним залишалося бажання задовольнити потребу відвідувачів у читанні, сприяння їх духовному і освітньому розвитку.

1994 року бібліотеку очолила Інеса Валентинівна Касаткіна, яка активізувала роботу філії з навчальними закладами мікрорайону.

З настанням 90-х років держава опинилася у тяжкій фінансовій скруті. Не оминула ця криза, на жаль, і заклади культури. Помітно зменшилася кількість нових надходжень, вводилися платні послуги. 2004 року міська влада перевела нашу бібліотеку до приміщення дитячого садочку «Оленка», що по вулиці Яновського, 62А. Колектив бібліотеки у цей час очолила Вікторія Володимирівна Ульянова, змінивши на посаді Ларису Іванівну Медвєдєву, яка недовгий час керувала філією.

Під керівництвом Вікторії Володимирівни працювали бібліотекарями абонементу Наталія Михайлівна Місаєва, а читального залу – Надія Миколаївна Шейчук.

На жаль, це була не остання зміна місця розташування бібліотеки. 2007 року нас прийняла до себе міська Станція юних техніків. Співробітники бібліотеки проводили активну роботу по залученню до книгозбірні нових користувачів. Саме в цей час започаткувалося проведення вуличних рекламних акцій задля популяризації бібліотеки і читання.

На новому місці бібліотеку очолила Світлана Миколаївна Кудря, яка, за підтримки керівників гуртків міської СЮТ та викладачів навчально-виховного об’єднання №32, створила на базі бібліотеки клуб на підтримку творчо обдарованих дітей та молоді «Світ захоплень», організовувала проведення літературних вечорів, Днів краєзнавства та інформації, нової книги, Золотого ювілею філії тощо.

Наприкінці 2013 року Ірина Віталіївна Абрамова змінила на посаді Світлану Миколаївну. З її приходом активізувалася діяльність бібліотеки в усіх напрямках. Для користувачів були створені зручні інформаційно-креативні зони. Книгозбірня набула більш привітного та привабливого вигляду. Дружний колектив поповнила у серпні 2016 року Людмила Олександрівна Кошель, ставши бібліотекарем читального залу.

Сьогодення не дає бібліотеці стояти на місці, а змушує швидкими темпами розвиватися і удосконалюватися.

Бібліотека-філії №4 позиціонує себе як потужний інформаційно-ресурсний, освітній, навчальний, дозвіллєвий центр, де б поєднувалися інтереси різних поколінь та залучалися до книгозбірні нові читачі та друзі.

Ми завжди у творчому пошуку!!!

Бібліотека запрошує читачів:

Вівторок-П’ятниця : з 11.00 до 18.00

Субота : з 11.00 до 17.00

Вихідні дні : неділя, понеділок

Останній робочий день місяця – санітарний день

Наша адреса:

Вул. Яновського,60

Електронна адреса: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Інформацію про нас ви можете знайти на блозі «Творчість і бібліотека» http://biblioteka4.blogspot.com

на сайті Кіровоградської МЦБС

http:// Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Наша сторінка у соціальній мережі Facebook: Библиотека 4 Кировоградской ГЦБС