У 1969 році на  так званій в народі Холодній Горі було розпочато будівництво поселення геологів та гірників, яке потім назвали селищем Гірничим.

Перший капітальний будинок  збудовано в 1978 році, і саме тоді в цьому приміщенні розташувалась бібліотека-філія №15. На селищі проживає близько 4 тисяч мешканців, 2250 з них є користувачами книгозбірні.

На сьогоднішній день це єдиний інформаційний, культурно-освітній центр, що залучає користувачів мікрорайону до знань, новинок літератури краєзнавчого характеру, надбань світової культури та різного роду інформації. До послуг користувачів Всесвітня мережа Інтернет та Wі-Fi.

Структура бібліотеки:

- Відділ обслуговування дорослих читачів та дітей 1- 9 класів.

- Читальна зала по обслуговуванню дорослого населення та дітей.

- Пункт доступу громадян до мережі Інтернет при читальній залі.

Завідуюча бібліотекою - Натальченко Катерина Семенівна, бібліотекар читального залу - Артеменко Галина Григорівна, бібліотекар абонементу- Кулик Олена Станіславівна

Книжковий фонд бібліотеки на 1.01 2016 року складає 19079 екземплярів друкованої продукції. Технічне оснащення: - 5 комп’ютерів, ксерокс, принтер, сканер

Відповідно до оснащення надаємо послуги: ксерокопіювання документів, роздрук інформації з електронних носіїв, експрес-інформація про нові надходження, розробка сценаріїв та проведення масових заходів, створення електронних слайд-презентацій. При бібліотеці функціонує інформаційно ресурсний центр по зберіганню та розповсюдженню законодавчих матеріалів  міської ради.

В  2013 році в бібліотеці відбулась презентація проекту «Пізнай Інтернет – керуй майбутнім» програми «Бібліоміст». Проект покликаний перетворити книгозбірню на сучасний громадський центр та підвищити роль закладу в українському суспільстві. Завдяки програмі бібліотека отримала 4 сучасні комп’ютери, оснащені веб-камерами, навушниками з мікрофонами, сканер, принтер, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт, пристрій Wi-Fi.

У читальній залі книгозбірні  функціонує пункт вільного доступу до мережі Інтернет. З кожним роком користувачів стає все більше і більше. Для комфортного користування мобільним Інтернетом створена WI-FI зона. До послуг мешканців мікрорайону: пошук інформційних ресурсів в Інтернет, електронне листування, спілкування в соцмережах, skype-спілкування, замовлення квитків, купівля товарів через Інтернет-магазини.

В 2015 році в примішенні бібліотеки проведено ремонт. Колектив бібліотеки доклав максимум зусиль та творчих  ідей, щоб книгозбірня стала сучасним центром спілкування для всіх мешканців громади. В книгозбірні створено ряд зон для зручності та комфорту користувачів.  Для маленьких користувачів створена дитяча кімната, де проводяться засідання клубу «Запитайко» та виставки дитячої творчості.

На абонементі створений краєзнавчий куточок «Українські старожитності», де зібрані старовинні предмети домашнього вжитку. Народознавчі та краєзнавчі свята допомагають нашим користувачам поринути в далекий світ минувшини, відчути справжнє українське коріння, посмакувати стравами української кухні , та вдихнути запах степових трав рідної землі. В читальній залі створена зона героїко-патріотичної тематики, зібрані матеріали розповідають про героїчні подвиги наших земляків в АТО.

Дозвілеву роботу координуємо з загальноосвітньою школою № 22, музичною школою № 4, станцією юних техніків, дитячим дошкільним закладом  № 69 « Кристалик», амбулаторією загальної практики сімейної медицини, депутатом міської ради Сергієнком Г. В. Співпрацюємо з просвітницькими, культурними громадськими організаціями та творчою інтелігенцією міста  та області. Рада друзів бібліотеки, або творчий потенціал селища Гірничого - це поети Євгенія Меньшикова, Антоніна Корінь, художниця Ірина Шестакова, керівник громадської організації «Єлисаветградський узвіз» Ірина Поляруш . Вони завжди допоможуть і підтримають у скрутну хвилину. В бібліотеці проходять зібрання поетів творчого об’єднання «Парус», часті зустрічі з дитячими поетами-земляками.

В «Бібліотечній світлиці», яка створена  в читальній залі, експонуються виставки майстрів громадської організації «Єлисаветградський узвіз». В бібліотеці-філії протягом 5 останніх років організовано більше 20 експозицій різної тематики, а саме: пори року в роботах майстрів; українська вишивка; історія рідного краю; великодні передзвони; об’ємна вишивка, як різновид народного мистецтва; лялька-мотанка, як оберіг оселі. Для користувачів бібліотеки народні умільці проводять майстер-класи.

Бібліотекарі прагнуть долучити своїх користувачів до різних джерел інформації, до новинок літератури та до  витоків народної творчості, які виховують почуття прекрасного, любові до рідної землі, держави, родини, поваги до культурного та історичного минулого, гордості за свій народ.Колектив бібліотеки: Артеменко Г. Г., Кулик О. С., Натальченко К. С., щиро вдячні творчо обдарованим людям, які допомагають донести до користувача поетичне слово,  гарну пісню, мальовничий пейзаж і поповнюють фонд бібліотеки краєзнавчими надбаннями.

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - http://biblioteka-filiya15.edukit.kr.ua

Наша адреса: м. Кропивницький, Лінія 10-а, будинок №52

Телефон (0522) 27-45-08

e-mail:   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Сторінка у Фейсбуці - facebook.com/Філія 15 Кіровоградської МЦБС.