Бібліотека й книга завжди були в пошані на теренах нашої держави. Вони були і залишаються дзеркалом і пам'яттю народу, духовними скарбницями людства. Бібліотека - це місце серед життєвих негараздів, турбот, популярний і загальнодоступний. Історія будь-якої бібліотеки цікава тим, що в ній тісно переплітаються історія країни і долі тих людей, які в ній працювали.

Не виключенням стала  бібліотека-філія №9, одна з найстаріших книгозбірень в нашому місті.  Не кожна бібліотека може похвалитися такою багатою і славною біографією. Ініціатором  заснування бібліотеки був голова колгоспу Слуцький В.І. Цю благородну ідею підтримали місцеві ентузіасти. В 1945 році у селі Лелеківка  відкрито бібліотеку, в якій налічувалось приблизно 50 примірників книг.

Приміщення – сільська напіврозвалена хатинка. Організатором, першим бібліотекарем,яка вела облік і видавала книги, була Ніна Олексіївна Дегтяренко. Працівник бібліотеки не мала спеціальної бібліотечної освіти, але вона була ентузіастом своєї справи. Ніна Олексіївна була  взірцем у ставленні до роботи. Не шкодуючи свого часу працювала, перечитувала спеціальну літературу і прочитане втілювала в життя. Хотілося б, щоб згадка про цю людину залишилась в історії бібліотеки.  У зв’язку з буревієм і пожежею бібліотека переїжджала в 1948р., 1974р.

В 1977р.бібліотека увійшла до складу МЦБС. У 1987 році в мікрорайоні довершено і здано в експлуатацію приміщення для бібліотеки, і знову переїзд.

Із змінами, що відбуваються в житті країни, змінюється і роль бібліотеки.  Наразі   бібліотека — це інформаційний і культурний центр для жителів району. До послуг користувачів фонд, що налічує  близько 10 000 документів,  29 назв періодичних видань.   Щорічно бібліотеку відвідують близько 1,5 тис. користувачів. Сюди залюбки йдуть діти, батьки, вчителі. Колишні юні читачі сьогодні приходять до бібліотеки зі своїми онуками, бо той, хто виріс у книгозбірні, зріднився з нею на все життя.

Впровадження нових інформаційних технологій розпочато в листопаді 2011 року, коли бібліотека була приєднана до  мережі Інтернет. Для користувачів в даний час 2 робочих місця.  З 2015 року бібліотека є зоною Wi-Fi.

Робота нашої бібліотеки спрямована на підвищення рівня бібліотечного обслуговування читачів, задоволення їх професійних запитів, відродження національних традицій, краєзнавства.

Колектив бібліотеки   формує імідж бібліотеки  як місця  цікавого дозвілля та інноваційних проектів для сучасної людини, "третього місця, або третього дому", в якому добре і легко відпочивати, читати, долучатися до незвичних акцій, відкривати щось нове й незвичне, а також  звичних для бібліотеки зустрічей з книгами та авторами.

 

Поштова й електронна адреси бібліотеки:25020  Брестська 1а , Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Адреса власного блогу бібліотеки-філії http://bibliotekafilia9.blogspot.com/


торія

Сторінка у Фейсбуці - facebook.com/Філія 9 Кіровоградської МЦБС