Бібліотечна планетаКожен куточок України славиться своєю вишивкою. У кожному краї вона особлива, відбиває його історію.

 

Ось і на території Кіровоградської області вишивка не вмерла, - каже завідувач бібліотеки-філії №7 МЦБС Лариса Бардакова. – До нинішньої численної когорти вишивальників входять і читачі нашої книгозбірні Зоя Карпова, Пилип Бойко (його вишиванки неодноразово виставляли на виставках творів самодіяльних художників у Києві) та інші майстри. Наші бібліотекарі допомагають самодіяльним митцям знаходити у книгах цікаві візерунки, постійно проводять виставки їхніх робіт.

Під час новорічно-різдвяних свят у книгозбірні відбулася презентація вишивок подружжя Миколи та Марини Кладницьких. Вони у своїй творчості  опираються на народні традиції, використовуючи і сучасні мотиви. Дивлячись на витвори їхніх рук, розумієш, що це талановиті майстри. Розмаїттям квітів, красою візерунка, точною композицією привертають вони нашу увагу. Роботи Миколи й Марини Кладницьких вражають світлом і теплом. Це – картини із зображенням святого Миколая, народження Ісуса Христа, тварин.

 

13 січня в бібліотеці-філії №5 МЦБС відбулися святочні посиденьки "Магічне світло Різдва". У святково прибраному читальному залі юні читачі книгозбірні співали колядки та щедрівки.

Про свято розповідає завідувач книгозбірні Світлана Котлярова:

- Були і Коза, і Маланка із Циганкою. Діти брали участь у різноманітних конкурсах та іграх. Провели обряд, у якому головною дійовою особою є Коза, а також різні ворожіння – на палицях і зернах, на цитатах з художніх творів, які давали комічну характеристику майбутнім нареченим. Бібліотекар Лариса Попова розповіла, чому вечеря напередодні Нового року називається Щедрою, та провела "Різдвяну вікторину", переможці якої здобули призи. Усіх учасників святочних посиденьок зачарували чудові голоси Лери Гоян, Насті Сулімової та Олени Черненко, які колядували не гірше, аніж професійні співачки.

За традицією, колядники пройшли святочною ходою Кущівкою й привітали працівників шпагатної фабрики, завітали з колядками до депутата міської ради Ігоря Полонського, від якого отримали солодкі подарунки. Організувати і провести в нашій книгозбірні святочні посиденьки "Магічне світло Різдва" бібліотекарям допомогли педагогічний колектив ЗОШ №30 і її директор Юрій Конопат.

Лісниченко Ю. Бібліотечна планета // Вечірня газета. – 2012.- 20 січня.