Бібліотечна планета

Для українців нема кращого птаха за лелеку. Він уособлює щастя, добро, сімейний затишок, мир. Люди казали, що лелеки приносять радість і весну, тому їх називають ще веселиками.

- Україна – край, який здавна називали лелечим, - розповідає завідувач бібліотеки-філії №4 Кіровоградської МЦБС Світлана Кудря. – Можливо, тому, що на солом"яних стріхах наших предків любили мостити свої гнізда лелеки. Здавна селяни вірять, що в хаті, на якій оселились лелеки, будуть щастя й добробут. І тому самі майстрували гнізда для лелек на оселях, деревах, стовпах.

Багато цікавого й корисного про цих птахів дізналися вихованці гуртка "Початкове технічне моделювання" міської станції юних техніків на годині екологічного виховання "Лелеки щастя в дім приносять", яка відбулася в нашій книгозбірні 15 лютого. Діти дізналися про життя цих птахів, почули легенди про їх виникнення, різні прислів"я і повір"я, а також загадки. Переглянули слайд-презентацію про пташок та книжкову викладку видань про лелек.

Також у бібліотеці-філії №4 цими днями відбувся ерудит-конкурс "Математика для кмітливих", під час якого її постійні читачі – учні ЗОШ №32 демонстрували рівень своїх знань, логічного мислення та вміння командної гри.

 

Життя, праця, навчання щоразу висувають до людини нові вимоги. Щоб їх задовольнити, ми не можемо зупинятися у своєму розвитку. Хто перестане працювати над самим собою, неминуче почне відставати.

Аби цього не сталося, у бібліотеці-філії №9 учні 4 класу школи №15 взяли участь у тренінгу "Будьмо знайомі". За допомогою вправ "Яким бачать мене інші", "Якщо ти людина, то повинен…" бібліотекар Надія Якушенко допомогла учням об"єктивно оцінити себе та інших учнів, навчала бути впевненими в собі, щирими, відкритими. Групова гра "П"ять добрих слів" спонукала дітей об"єктивно оцінювати однокласників, порівнювати себе з ними, аналізувати свої характер і поведінку. Наприкінці зустрічі діти разом з бібліотекарем дійшли висновку, що працювати над собою має змогу кожен із нас, що слід відкидати все негативне в собі й удосконалювати позитивне.

 

Записав Юрій Лісниченко

Вечірня газета. -2012. – 23 березня. - с.6