Незадовго до Дня Перемоги «КП» отримала листа від колективу бібліотеки-філії №1 Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. Її працівники вітають свою читачку, учасника бойових дій Ольгу Беркаль зі святом і дякують ветеранові за подвиг. А ще зауважують: із кожним роком тих, хто сім десятиріч назад виборював мирне небо, стає дедалі менше. Тож закликають сучасні покоління віддати шану живим і схилити голови біля могил тих, хто поліг у 1939-1945 роках.

- Народилася Ольга Беркаль у 1925 році в місті Волчанськ Харківської області. У червні 43-го пішла добровольцем на фронт. Була медсестрою. Увесь страшний шлях війни вона разом із іншими медсестрами й лікарями рятувала солдатів – у польових умовах робили операції, перев’язували поранених.., - розповідають бібліотекарі. – Визволяла місто Бєлгород, Харків, Полтаву, Кобеляки, Кременчук. А в грудні 43-го – Олександрію та Знам’янку. 7 січня велися бої за звільнення Лелеківки і околиць Кіровограда. Після – за Помічну, Кривий Ріг…У січні 1945 року 20-річна Ольга захворіла. За місяць її демобілізували.

Під час війни Ольга Беркаль удостоїлася медалі «За бойові заслуги». Після – «Ордену Вітчизняної війни» ІІ ступеня, медалі Жукова, медалі «Захисника Вітчизни» та ордену «За мужність» ІІІ ступеня.

- Колектив бібліотеки вітає Ольгу Кирилівну з Великою Перемогою! Честь і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв! – ідеться у листі.

 

Кіровоградська правда. – 2015. – 8 травня. – с.8.