Олександр Дюма – французький письменник, чиї романи зробили його одним з найбільш читаних  французьких авторів у світі, які принесли  йому неймовірний успіх і всесвітню славу.  Він не вмів писати не цікаво. Це підтверджується  сотнями мільйонів читачів в усіх країнах світу.

В цьому році виповнюється 215 років від Дня народження О. Дюма.  З цієї нагоди, 21 липня бібліотекарі філії № 1 для своїх читачів  провели літературну композицію «У вирі мушкетерської слави». В цей день користувачам презентували книжкову виставку «Великий французький романіст і драматург», на якій були представлені найбільш відомі твори О. Дюма: «Три мушкетери», «Двадцять років потому», «Королева Марго»…. Кожна людина в своєму житті прочитала ці твори і вважає їх дійсно літературними шедеврами. Все, що виходило з-під пера, мало особливий дух, особливу атмосферу, яку називали «дюмовським інтересом». З інформаційної хвилинки «10 цікавих фактів. Олександр Дюма» присутні отримали цікаву інформацію з життя письменника. Наприкінці заходу бібліотекарі провели бліц опитування « Ваш улюблений роман О. Дюма». Виявилось, що з найбільш прочитаних і найбільш улюбленіших романів письменника став роман «Три мушкетера».

Романи цієї геніальної людини не тільки не втрачають  актуальності, а й стають незмінними супутниками все нових і нових поколінь читачів.