З нагоди свят, які святкуємо 14 жовтня, бібліотекарі філії № 1 організували і провели для учнів молодших класів, ЗОШ № 29 історичний екскурс «Відлуння козацької слави». На заході діти дізналися багато цікавого з історії виникнення козацтва, про славні козацькі традиції, побут, життя козаків на Січі. Ознайомилися з присягою козака, кодексом лицарської звитяги та кодексом лицарської честі козаків. Активно приймали участь у вікторині «Ой, Січ - мати».

Наприкінці заходу бібліотекарі презентували книгу «Козацька абетка» . Книга є короткою історією українського козацтва для дітей та дорослих. Вона була створена насамперед для того, щоб нам було цікаво вивчати історію козацтва. А саме, найвизначніші події, найвидатніші герої козацької доби представлені в Абетці у коротких розповідях та мистецьких творах, розміщених за алфавітом.

День українського козацтва і День захисника України – це данина всім козакам, всім українським воїнам, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.