Презентація дитячої книги Олександра Виженка «Історія запорозьких козаків для веселих дітлахів» відбулася у бібліотеці-філії №19 напередодні Дня українського козацтва. Творчість автора добре знана читачам за книжками: «Легенди та казки Хортиці», «Абетка для дорослих ще й діток, щоби мовний цвів садок», «Козацькі забави». Діти дізналися, що за покликанням серця Олександр Виженко – казкар та актор, який на сцені більш, ніж 20 років і зіграв 50 ролей. У 1992 році він став переможцем міжнародного конкурсу молодих письменників «Гранослов».

Його книга «Історія запорозьких козаків для веселих дітлахів», розділи з якої так сподобалися школярам, − оповідка в яку вплітаються збережені козацькі казки і думи, пісні і легенди. Це 20 веселих і змістовних історій хлопчика Власика, який зустрів козаків-характерників Базікала і Кахикала, та як вони подорожували козацькими місцями.

«Розповідь діда Базікала про те, як дітей на Січ приймали» − це історія, яку бібліотекарі виразно прочитали малюкам, здивувала та викликала багато запитань у дітей. Серед яких: Чи насправді приймали малих дітей? Як їх випробовували козаки? Чим займалися? Як їх називали?

Діти погодилися пройти одне з випробувань описане у книжці, щоб довести свою приналежність до славного козацького роду. Вони вірно підібрали складові та «зварили» традиційний козацький куліш. Так першокласники отримали звання «Маленькі козачата».

Мудрі, добрі, пересипані дотепними жартами оповідання сподобалися малюкам і пробудили в них любов до рідної землі, почуття гордості за славетних пращурів.