День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у День Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.  Свято нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.

Напередодні   свята бібліотекарі філії №15 організували і провели ерудит- конкурс «Козак і розумом і силою багатий». Учасниками заходу стали учнi  загальноосвітньої школи №22.

На початку зустрічі діти прослухали історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Школярi дізналися про те, хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї, про те, як на Запорізькій Січі молодих  хлопців приймали у козаки. Присутні здійснили історичну подорож у часі під час мультимедійної презентації  «Мужність і відвага крізь віки» Юні нащадки пересвідчились, що в жилах тих, хто захищає цілісність нашої держави сьогодні, тече справжня козацька кров, вони є мужніми захисниками Вітчизни.

В другій, розважальній частині заходу діти доводили, що вони є сильними і розумними нащадками і продовжувачами козацького роду, достойними слави своїх батьків. Пройшли крізь  випробування та згадали всі українські традиції цього Свята. Та найкращою традицією є вшанування воїнів і всіх, хто став на захист рідної землі.