9 листопада читацький актив бібліотеки №5 на чолі з депутатом   Сергієм Кріпаком відзначили День працівників культури екскурсією до  галереї «Єлисаветград».

Побачене справило на всіх незабутнє враження. Старі світлини, документи, предмети побуту ніби перенесли у ті часи, коли місто було молоде, розвивалося і розквітало. Музейні експозиції розкрили всі віхи історії міста, а змістовна розповідь екскурсовода допомогла цьому. Ми багато дізналися про  історію родини Пашутіних, міський трамвай та водогін, завод Ельворті та зміни, що відбулися в радянський період. Одна з відвідувачок побачила серед фото працівників заводу Ельворті багато знайомих по Кущівці прізвищ, знайомих облич і навіть фото свого дідуся. Коли робилося це фото, у 1907 році, він був ще неодруженим парубком. Онучка його ніколи у житті не бачила, бо він помер задовго до її народження.

Також дуже сподобались колекції ляльок у костюмах літературних героїнь, грошових купюр різних країн, колекція мінералів, ентомологічна колекція. Ці колекції продовжують поповнюватись.

Картини місцевих художників наповнювали присутніх позитивними емоціями. Чи не найбільш вразила скульптура старого жебрака з простягнутою рукою і напис, якій закликає не доводити культуру до такого стану.

Дякуємо власнику галереї Миколі Цуканову за його титанічну працю по збереженню культурного надбання наших предків. Місто має бути вдячне і підтримувати таких небайдужих, талановитих людей, які дарують мешканцям міста хвилини радості, гордість за свою малу батьківщину, можливість доторкнутись до прекрасного. Саме в цьому проявляється справжній патріотизм!...