Український народ щороку вшановує пам’ять зовсім юних борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Бібліотекарі філії №19 запросили десятикласників НВО №18, щоб розповісти про нерівну боротьбу, як казав Володимир Винниченко: «…нашої інтелігентної молоді та національно-свідомого робітництва, яке гаряче стояло за українську державність» і вшанувати пам’ять полеглих студентів у бою під станцією Крути. Учні мали змогу переглянути документальний фільм «Боги призначили інакше», в якому зображено події грудня 1917 року-січня 1918 року та безпосередньо бою під Крутами.

У перебігу військових дій битва вирішального значення не мала, та у  свідомості багатьох особливого значення набула завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежність нашої держави.