Віртуальна арт-екскурсія «Пам’ятники - окраса нашого міста» відбулася в бібліотеці-філії №2. Учні ЦВПУ №4 мали можливість мандрувати вулицями обласного центру, але віртуально, у читальному залі бібліотеки. «Розпочалася» екскурсія  з валів фортеці святої Єлисавети, найкраще збереженої земляної фортеці на території України та унікальної пам'ятки фортифікаційної архітектури. Присутні переглянули пам’ятки архітектури нашого міста, збудовані завдяки етнічному, культурному та релігійному розмаїттю населення нашого міста: Грецька церква, Єлисаветградська хоральна синагога, будинок Мейтуса, будинок Самуїла Вайсенберга та багато інших, що стали окрасою нашого міста. Через фото та відеозображення юнаки відвідали приміщення, збудоване коштом генерал-полковника Трамбицького, яке дотепер називають Театром корифеїв, а також  вулицю Дворцову, та помилувалися будинками другої половини ХІХ – початку ХХ сторіччя, "золотого віку" Єлисаветграда, побачили пам'ятники і пам'ятні знаки, які возвеличують українських діячів і присвячені подіям національної історії.

Під час екскурсії читалися художні твори, вірші про наше місто "Улюбленому місту присвячується". Звучали рядки про Єлисаветград Дона-Амінадо (Амінодава Шполянського), генерала Порфірія Глібова, який відвідав наше місто у 1855 році, перше враження від великого міста Льва Троцького,  слова про рідне місто геніального поета Арсенія Тарковського.

Читалися поетичні рядки про наше місто сина одного з керівників Єлисаветградського кавалерійського училища Анатолія Величковського, вірш «Єлисавет» сучасного поета та публіциста Володимира Шурапова, «Гімн» Лариси Кокіної.

Головний бібліотекар Світлана Осадча запропонувала відвідувачам переглянути книжкову виставку «Мій рідний край, моя земля».

А на завершення заходу всі присутні перевірили свої знання з історії нашого міста, відповідаючи на питання, що витягли з краєзнавчого кошика.