74 роки  відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від фашистських загарбників. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

З метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні бібліотекарі філії №1 28 жовтня організували і провели для  читачів годину вшанування «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». В цікавій і змістовній формі вони прагнули донести до користувачів необхідну інформацію про трагізм війни, як нелегко дісталася перемога нашому народу. До уваги читачів була запропонована презентація книжкової викладки «Рокам ніколи з  пам’яті не стерти».

Допоки ми відчуваємо радість перемог і біль втрат, поки з великою гордістю ставимося до подвигів наших співвітчизників і з глибоким жалем співчуваємо тим, хто загинув у боротьбі за свободу рідної землі, доти ми маємо право називатися людьми.  Тому  наш священний обов’язок – берегти пам'ять про тих, хто визволяв нашу рідну землю.