15 лютого 2019 року минає 30 років, коли останній радянський солдат покинув багатостраждальну землю Афганістану, коли припинилася безглузда, жорстока війна за участі радянських солдатів, наших громадян і земляків. Це день пам'яті тих бійців, які, виконуючи свій військовий обов'язок і присягу, воювали та гинули на чужині.

8 лютого в бібліотеці-філії № 2 пройшла година історичної пам’яті «Солдат війни не обирає».

На зустріч з учнями ЦВПУ імені Миколи Федоровського (20 чол.) був запрошений учасник бойових дій в Афганістані, наш земляк - Сергій Іванович Кучин.

Він розповів присутнім як молодим солдатом потрапив в Афганістан, про труднощі з якими зіткнулися воїни-водії на гірських дорогах, про «чорні тюльпани» та своїх бойових побратимів. Учні задавали запитання гостю і вшанували пам’ять полеглих солдат хвилиною мовчання.

Учасники заходу переглянули документальний відеофільм «Вивід військ з Афганістану», буктрейлер до книги Нобелівського лауреата по літературі Світлани Алексієвич "Цинкові хлопчики" (1989) та уривок з її інтерв’ю Дмитру Гордону, ознайомилися з фото-художньою виставкою «Згадай, Афганістан, синів полеглих України!».

Захід був насичений цікавою інформацією, яка нікого не залишила байдужим.