Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули 5 років тому в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській, гинули за честь, за волю, за право бути Українцем.

До Дня Героїв Небесної Сотні в бібліотеці-філії №7 провели годину-реквієм « Пам’ять героїв, що вічно живуть».

Розповідь бібліотекаря переносить відвідувачів у ті трагічні, героїчні часи та події, про які не можна буде згадувати без болю в серці і через 100 років.

Тривожні 94 дні тривав Євромайдан. Та саме 18-20 лютого протистояння між протестувальниками та тодішнім режимом сягнуло свого піку. На очах усього світу влада розстрілювала власний народ. За офіційними даними, загинуло 128 активістів, більше 3 тис. отримали поранення. 104-м сміливцям Президент України присвоїв звання Героїв України. Надто велику ціну заплатили і платимо ми за свою свободу і гідне майбутнє.

Ведуча заходу познайомила читачів з хвилюючими спогадами учасників Революції, історичними монографіями, художніми творами та іншими матеріалами експозиції, що допомагають ще раз пережити ті бурхливі дні, простежити хронологію подій, розкрити зміст Революції Гідності та її роль у нашій історії.

Глибоко в душу западають поетичні рядки Д. Писарчук, присвячені Нескореним:

Горить свіча і пам'яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.

Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вічність, ставши ангелами-охоронцями на небі. Та герої не вмирають. Вшануймо ж пам'ять тих, які віддали своє життя за людську гідність і кращу долю, за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю.