Здається, що поети – це такі особливі люди, які знають щось невідоме нам. Можливо, поезія сама вибирає собі душі, спроможні її повністю збагнути. Адже не всім це дано. Лише мабуть людям з чутливою душею - душею поета, яка все бачить і помічає.

Станіславу Новицькому виповнилось тринадцять років, коли побачив світ його перший вірш «Молитва». А тепер його вірші надруковані в щойно виданій Антології сучасної української літератури «Армія. Мова. Віра», презентація якої відбулася в бібліотеці №5, що на Кущівці. Книга видана харківським видавництвом «Майдан», упорядковували її Віктор Терен та Павло Щегельський. Серед таких титанів української літератури, як Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Любов Голота, Сергій Жадан, Дмитро Кремінь, Оксана Забужко та інших знайшлося місце для творів молодого (але вже видатного) поета Станіслава Новицького, єдиного з нашої області. Пан Станіслав зізнався, що відчуває гордість, представляючи літературу області на всеукраїнському рівні в такому шанованому товаристві. Він поділився зі слухачами своїми планами на майбутнє і, звісно ж, читав вголос свої вірші «Акафіст коня», «Минуло все…», «Крізь всю печаль і тугу німоти…», «Полиновий крик» та інші. Присутні нагородили його схвальними оплесками і найкращими побажаннями. Привітали Станіслава його вчителі, колишні однокласники та юнаки і дівчата зі школи №30. Відбувся поетичний діалог між паном Станіславом та школярем Андрієм Королем, який теж поетично обдарований.

Станіслав подарував рідній бібліотеці примірник Антології з дарчим написом. Вітаємо нашого обдарованого молодого земляка!