16 травня в бібліотеці-філії №2 було проведено фольклорні посиденьки «Історія поколінь в українській поезії та прозі». В заході взяли участь учні ЦВПУ ім. Миколи Федоровського.

Основною метою посиденьок було відзначення Міжнародного дня сім’ї. Бібліотекарі говорили про сім’ю, родинні цінності, про значення в нашому житті матері й батька. Щирі розмови переплітались з ліричними народними та сучасними піснями.

Багато про сім’ю говориться на сторінках художніх творів української літератури. В книгах юнаки і дівчата шукають переконливі яскраві відповіді на свої непрості «сімейні» питання.

Учасники заходу ознайомились з виставкою художньої літератури «Сім’я – моя надія і опора», та висловами відомих людей про сім’ю.

Бібліотекар Світлана Осадча провела огляд літератури, зокрема розповідала про новелу «Три зозулі з поклоном» Григора Тютюнника, де довір’я, вірність, самопожертва, взаєморозуміння, бережливе ставлення одне до одного є основою сім’ї Михайла і Соні; роман у віршах «Маруся Чурай» Ліни Костенко, де герої живуть за законами честі та справедливості, не спокушаються багатством; кіноповість «Україна в огні» Олександра Довженка, в якій живе культ матері; новелу «Шаланда в морі» Юрія Яновського, де основою сім’ї є любов, передусім любов між батьками, яка зберігається на протязі всього життя та багато інших прикладів з художніх творів.

Щоб допомогти юнакам і дівчатам у майбутньому створити власну сильну, самодостатню родину, ознайомити з законодавством України про шлюб та сім’ю була запрошена заступник начальника Фортечного районного у місті Кропивницькому відділу ДРАЦС ГТУЮ у Кіровоградській області Вікторія Дяченко. Присутні отримали буклети «Як одружитися за пришвидшеною процедурою?», «Як скористатися швидким і зручним сервісом «Шлюб за добу»!» та «Як отримати перші документи дитини в пологовому будинку».