Насильство в родині є актуальної проблемою нашого бурхливого та насиченого сьогодення. За даними Міністерства соціальної політики, у 2013-2018 роках 90% тих, хто звертався щодо жорстокого поводження в сім'ї до органів держави, - це були жінки, 8,5-9% - чоловіки та 1-1,5% - діти.  Щодо дітей – тепер вони вважаються жертвою насильства й у тому разі, якщо були присутні при таких сценах вдома.

Психологи також констатують, що діти, які стали свідками або жертвами насилля в родині, часто самі переносять цю модель поведінки у своє доросле життя.  І чинять саме так зі своїми рідними, близькими та дітьми, як колись поводилися з ними. Коло замикається.

Тому саме сьогодні важливо розповідати дітям та підліткам про тяжкі психологічні  та фізичні наслідки домашнього насильства. Бібліотекарі філії №19 запросили читачів на майстер-клас «Ні – насильству в сім’ї!». Але діти спочатку довго міркували, сперечалися, обговорювали складні та важливі питання: «Що таке насилля?», «Чи можна вважати жорстоке виховання батьків проявами насилля над дитиною?»,  «Хто допоможе?». Обирали варіанти виходу з складних життєвих ситуацій: «Як діяти дитині в сімейній сварці?», «Чому мати не йде від батька, який її б’є?». Малювали портрет  домашнього тирана.

Нагадуванням для інших дітей та дорослих стали створені групові плакати «Дитина + родина = любов!», «Ні! Насильству!».