Вже 4 рік у Кропивницькому за підтримки міського голови Андрія Райковича діє акція з колективного вишивання певного символу України.Усі ці вишивані символи створюють вихованці навчальних закладів разом зі своїми батьками, педагогами і друзями під час літніх канікул. Долучаються до них і читачі та працівники центральної міської бібліотеки.

У рік започаткування  проекту  це був 25-метровий «Рушник єдності» зі словами Гімну України на ньому. Потім була вишита мапа України площею 24 м2. Торік вишивали стрічки з орнаментами різних територій України, які були заплетені у «Вінок єдності». Цього року продовжили традицію вишиванням портрету Кобзаря та рядками з віршу «Тільки ворог, що сміється..».

14 серпня у центральній міській бібліотеці куратори проекту бібліотекар Оксана Монзалевська та вишивальниця Олександра Пренко,  керівник гуртка образотворчого мистецтва школи №8 Алла Грінчук ,а також  члени бібліотечного клубу «Три Д»  зробили останні стібки на полотні. Презентувати його містянам, як і три попередніх вишитих символи, будуть на День Незалежності України.