В бібліотеці-філії №2 пройшла історична година, присвячена Дню партизанської слави, який відзначають щорічно 22 вересня.

В цей день вшановують подвиг партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної війни. Ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість цих людей.

Учні ЦВПУ ім. Миколи Федоровського мали можливість розширити знання про партизанський рух в Україні, на Кіровоградщині та в рідному місті, про героїв партизанського руху. Присутні переглянули відеосюжети та прослухали огляд літератури.

Анатолій Саржевський, читач нашої бібліотеки, написав статтю про учасницю партизанського руху на Кіровоградщині Юлію Львівну Сандул. Вже у дитячі роки стала юна українська патріотка, з села Каніж на Кіровоградщині, зв’язковою підпільно - диверсійної організації імені Ворошилова. Дізнавшись, що Юлія Львівна проживає в Кропивницькому на вулиці Генерала Жадова і згодна нас прийняти, після заходу, завідуюча бібліотеки Наталя Верозуб, бібліотекар Наталя Михайленко і учень 1 курсу Вячеслав Кушнір відвідали її, поздоровили з пам’ятною датою. Юлія Львівна, якій виповнилось 89 років, добре пам’ятає ті страшні часи, як отримала поранення, що позначилось на її житті в майбутньому. Вона згадувала своє перебування у військовому госпіталі, про страшні поранення солдат, які їй довелось побачити. І жінка журилася як тяжко їй дивитись новини і чути про поранених і вбитих в наш час на Донбасі.