Краєзнавство є одним з провідних напрямків діяльності бібліотек, оскільки українське суспільство приділяє значну  увагу вихованню патріотизму, знанню нашої історії та літератури. Це одна з унікальних сфер роботи, яка відрізняє місцеві публічні бібліотеки від інших бібліотек, надає їм місцевого колориту, регіональної специфіки.

На базі бібліотеки-філії №9, яка знаходиться в районі Старої Лелеківки, відбувся майстер-клас «Інноваційні підходи до краєзнавчої діяльності», в якому взяли участь працівники книгозбірень Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького. Програма заходу поєднала в собі традиційні та нові форми краєзнавчої роботи. Учасники майстер-класу познайомилися з місцевими дослідниками – Сергієм Колесником та Леонідом Богацьким, які вивчають історію Лелеківщини, та передають знайдені матеріали до бібліотеки. Поетеса Ніна Чабаненко розказала про історію своєї родини, яка проживала у цьому районі, та зачитала декілька тематичних віршів.

Також ознайомилися з нетрадиційними формами краєзнавчої роботи, які використовують у своїй роботі бібліотеки системи, та новими ігровими формами туристичного краєзнавства, які поєднують інтелектуальну складову із фізичним навантаженням: геокешинг, геотатінг та геокрос. А щоб на практиці показати, як використовувати у своїй роботі нові форми, працівники бібліотеки-філії №9 разом з відділом інноваційно-методичної роботи провели для учасників заходу геокешинг. Це пошук схованок або розв’язування загадок із використанням GPS, де команди, виконавши завдання, отримували координати наступного сховку.