Народ мій є! В його волячих жилах
Козацька кров пульсує і гуде!
В. Симоненко

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України. Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність.

Напередодні свята, бібліотека-філія №8,  запросила юнацтво взяти участь в історичній розвідці  «Від ″володарів степу″, до ″кіборгів″».

Ретро-етюд «Країна козаків» нагадав гостям про історію розвитку українського козацтва, про видатних гетьманів України та головні козацькі заповіді. Особливу зацікавленість визвала історія про те, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки, про козацький побут і звичаї.

Присутні  уважно прослухали огляд книг з виставки « Перегортаючи сторінки історії», де  були представлені матеріали, як про славне козацтво, так і про сучасних захисників Вітчизни.

Жваво і цікаво пройшли вікторини «Веселий козак», «Козацька кмітливість», на яких діти активно відповідали на всі запитання, щоб перевірити свої знання з історії.

Інтелектуально – патріотичні ігри та конкурси дозволили зануритися в неймовірну атмосферу героїчних часів козацької доби.

Захід пройшов в дусі патріотизму та почуття гідності за наших видатних предків та героїв сьогодення, які захищають Батьківщину на сході.