Із 7 по 11 жовтня у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого у Києві була проведена VII Всеукраїнська школа методиста, у якій взяли участь методисти майже усіх областей країни, зокрема завідувачка відділом інноваційно-методичної роботи МЦБС міста Кропивницького Вікторія Поліщук. Тема цьогорічної школи: «Сучасна публічна бібліотека: виклики, можливості, досягнення».

Протягом п’яти днів працівники методичних відділів, заступники та директори брали участь у професійних дискусіях, семінарах та тренінгах, обмінювалися досвідом. Розглядали практичні питання організації бібліотечного обслуговування відповідно до Державних соціальних нормативів, сучасні акценти в неформальній освіті бібліотечних фахівців, зовнішні та внутрішні виклики кадрового менеджменту та вимірювання якості бібліотечної діяльності.

Мали можливість послухати лекцію відомого літературознавця Дмитра Дроздовського «Українська література й мислення 21 століття: спроба діалогу», а також поспілкуватися з доктором психології Антоніною Льовочкіною на тему «Як не вигоріти на роботі та працювати із задоволенням».  Познайомилися із архітектором бібліотек Андрієм Бражником, за проектом якого ревіталізовані бібліотеки Києва та з Веронікою Селегою – засновницею ГО «Бібліотека майбутнього».

Під час школи було презентовано проект НБУ ім. Ярослава Мудрого «Сучасна публічна бібліотека від А до Я», підтриманого Українським культурним фондом.

У рамках школи учасники відвідали «Американський дім», де Валентина Пашкова (координатор американських центрів Посольства США в Україні та член урядової ради УБА) розповіла про інноваційні програми і заходи у бібліотеці.