У МЦБС міста Кропивницького пройшла загальносистемна хвилина мовчання «Запали свічку!», в пам’ять про загиблих від голоду українців в 1932-33 роках. Відеоспогади, тематичні книжкові виставки, хвилини мовчання та сумна статистика доповнили заходи, які об’єднали книгозбірні напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів.

 

22 листопада  бібліотека-філія №7 долучилася  до загальносистемної хвилини пам’яті "Запалимо свічку!". В цей день бібліотека оформила міні виставку «Голодомор 1932-33рр», зробила огляд літератури біля книжкової  виставки, а також запалили свічку біля вікна. В день пам’яті жертв Голодомору в бібліотеці провели годинну- реквієм. Читачам бібліотеки представили міні виставку  « Голодомор 1932-1933 рр.» та показ документального відеофільму.

 

У бібліотеці-філії №2 пройшов інформаційний книжковий кадр «Кожен спогад, мов свята зернина», який інформує, навчає та розповідає про несправедливі страждання людей у 1932-33 роках.   Бібліотекарі підготували книжкову виставку-пам’ять «Три колоски, закуті дротом», яка має три розділи : «Національна катастрофа України: Голодомор», «Голодомор - Кіровоградський вимір», «Забуттю не підлягає: відлуння голодомору в художній літературі». З літературою про голодомор мали можливість ознайомитися  учні будівельного ліцею та всі користувачі книгозбірні. Бібліотекарі закликали їх взяти участь у пам’ятних заходах та панахидах в нашому місті. Запалити свічку пам’яті у своєму домі, щоб пам’ять про жертви Голодомору була вічною.

Бібліотека-філія № 6 долучилася до загальносистемної хвилини пам’яті "Запалимо свічку!", яка відбулося 22 листопада.

 

23 листопада у бібліотеці №5 до Дня вшанування пам’яті жертв голодомору відбулася година скорботи «Незгасні свічечки болю». Присутні запалили свічку пам’яті та схилили голови у хвилині мовчання на знак скорботи про всіх невинно замучених жертв цієї трагедії.

Переглянувши книги і періодичні видання, які розповідають про події  цих трагічних років, молоді користувачі зацікавилися книгою Івана Петренка «Відібране життя». Вона розповідає про розкуркулення на Кіровоградщині. Читачі шукали у розповідях про долі розкуркулених знайомі прізвища, знайомі назви сіл, звідки родом їх батьки і діди. Переглянувши відеофільм «Чому став можливим голодомор», користувачі дізналися про історичні передумови геноциду українського селянства.